O technice Slow jogging

Slow jogging, czyli powolne bieganie to aktywność fizyczna wywodząca się z Japonii. Jej twórcą był profesor Tanaka, fizjolog sportu, którego misją było zapobieganie chorobom cywilizacyjnym poprzez zrównoważony ruch. 

Większość uczestników potwierdza, iż w tej formie ruchu łatwo osiąga się stan radości, a dodatkowo efektywnie spala zbędne kalorie i tkankę tłuszczową. Jest to forma rekreacji bliska ideału, możliwa do wykonywania praktycznie wszędzie – od domowego pokoju, poprzez drogę do pracy, po zaplanowany trening. Zalecane tempo biegu to tzw „niko niko”, czyli z uśmiechem i bez zadyszki, a najlepszą metodą sprawdzenia go jest rozmowa podczas biegu. Co ważne, potwierdzono, iż uzyskujemy w ten sposób dwa razy większe spalanie kalorii niż w trakcie chodu. Zatem doskonale się sprawdza jako proces wspierający każdą rozsądną dietę. Ze względu na specyfikę metody slow jogging, mogą go uprawiać prawie wszyscy. Zarówno osoby interesujące się ruchem i aktywne, jak i osoby starsze, czy wracające do aktywności fizycznej po kontuzjach. Metodę tę stosują treningowo maratończycy japońscy oraz żołnierze Sił Powietrznych USA, gdyż jest doskonałą podbudową do bardziej intensywnego treningu. Dodatkowym atutem będzie spędzanie czasu na powietrzu. Bieg w tempie slow w parku to kontakt z naturą, czas dla siebie, odskocznia od codziennej gonitwy.

Slow jogging jest dla Ciebie, jeśli:

 • jesteś osobą odchudzającą się
 • chcesz zacząć się ruszać a właśnie wstałeś z kanapy
 • szukasz sposobu na rozładowanie codziennego stresu
 • nie lubisz lub nie możesz biegać
 • szukasz łagodnej formy ruchu
 • wracasz do formy po kontuzji
 • jesteś sportowcem amatorem i chcesz poprawić technikę biegania lub aktywnie się regenerować między intensywnymi treningami

Slow jogging jest uznawany za jedną z najefektywniejszych metod utrzymania organizmu w zdrowiu. Najlepiej biegać 30 minut dziennie, przy czym nie musi to być nieprzerwany trening. Biegaj minutę i… powtórz 30 razy!

Mimo, iż jest to metoda stosunkowo prosta i intuicyjna do opanowania, bez specjalistycznego treningu z instruktorem, można popełnić błędy, skutkujące zniechęceniem lub kontuzją. Dlatego osobom początkującym zalecamy odbycie kilku lekcji instruktażowych.

PROWADZĄCA

Magdalena Kowalska

Certyfikowany Instruktor Slow Jogging

+48 516 580 759

„Bieganie przyszło razem z Pilatesem i zmianami stylu życia. I zostało. Stało się sposobem na smuteczki, nadmiar myśli w głowie, a przy okazji na płaski brzuch 😉 Wiem, że wiele osób, mimo panującej mody na bieganie, twierdzi że nie lubi biegać i do nich właśnie skierowana jest ta oferta. Bo też myślałam że nie lubię. Dopóki nie zaczęłam biegać… WOLNIEJ! Nie biegam by przygotować się do maratonu (choć nie wykluczam, że kiedyś wezmę w nim udział) ani żeby sobie czy komukolwiek coś udowodnić. Biegam, bo dzięki temu czuję się i wyglądam lepiej. Dopiero od niedawna wiem, że to co instynktownie robiłam od dawna, nazywa się Slow Jogging :)”

Pojedynczy trening

90zł

45 minut
 • – trening trwa ok. 45 minut
 • – omówienie i prezentacja techniki
 • – wspólny slow jogging z korektą na bieżąco
 • – omówienie historii i założeń metody
 • – omówienie planu treningowego z uwzględnieniem potrzeb uczestnika
 • – po odbyciu tej lekcji, uzyskujesz dostęp do treningów i wydarzeń organizowanych przez grupę Slow Jogging Wrocław

Pakiet 4 treningi

300zł

40 minut/trening
 • (pakiet ważny 35 dni)
  1sza lekcja:
  – omówienie i prezentacja techniki
  – wspólny slow jogging z korektą na bieżąco
  – omówienie historii i założeń metody
  – omówienie planu treningowego z uwzględnieniem potrzeb uczestnika
 •  Kolejne lekcje (1 raz w tygodniu):
  – monitorowanie planu treningowego
  – wspólny slow jogging i korekta techniki
  – omówienie pytań i wątpliwości dotyczących treningów własnych
  – mentoring i motywacja w okresie ważności pakietu = fazie wyrabiania nawyku
  – dostęp do treningów i wydarzeń organizowanych przez grupę Slow Jogging Wrocław

Istnieje możliwość umówienia się na treningi w grupach kilkuosobowych – zapraszamy do kontaktu!

Chcesz zorganizować event integracyjny lub dzień ruchu w swojej firmie?
A może interesuje Cię trening instruktażowy Slow Jogging dla Ciebie i Twoich przyjaciół?