Pilates

Co to jest Pilates?

Pilates to od niedawna spopularyzowana technika ruchu i metoda ćwiczeń ogólno-usprawniających. Stworzył ją urodzony w Niemczech sportowiec i entuzjasta zdrowego oraz aktywnego trybu życia – Joseph Hubertus Pilates. Metoda ta cieszy się bardzo dużym powodzeniem w USA skąd rozprzestrzenia się po całym świecie. Ten wyjątkowy zestaw ćwiczeń ma na celu rozciągniecie i wzmocnienie mięśni. Pozytywnie wpływa na gibkość kręgosłupa, poprawia równowagę i postawa ciała. Wysmukla sylwetkę, koryguje wady i asymetrie postawy. Uczy prawidłowej techniki oddychania. Zapobiega osteoporozie. Pomaga kobietom po porodzie powrócić do formy. Jest doskonałym uzupełnieniem w treningach wielu dyscyplin sportowych. Metoda ta koncentruje się na wzmocnieniu gorsetu mięśniowego ciała a w szczególności głębokich mięśni brzucha. Osiągnięte w ten sposób dekompresja i wydłużenie kręgosłupa mają na celu odciążenie, przywrócenie jego pierwotnej elastyczności. Wykonywanie ćwiczeń Pilates wymaga pełnej kontroli i koordynacji ruchu z oddechem, co stymuluje stopniowy rozwój świadomości i poprawy całej postawy ćwiczącego. Ćwiczenia te różnią się od innych tym, że wymagają pełnego zaangażowania i łączenia oddechu z wykonywanym płynnym i celowym ruchem. Tutaj liczy się, jakość a nie ilość wykonywanych powtórzeń. Nauka samej skomplikowanej choreografii ćwiczeń jest wyzwaniem dla naszego umysłu.

Profesjonalny sprzęt do Pilatesu

Studio FizjoPilates jest wyposażone w profesjonalny specjalistyczny sprzęt do ćwiczeń metodą Pilates. Urządzenia te są wyprodukowane w USA przez renomowaną firmę Balanced Body. Posiadamy Reformer, Cadillac, Wunda Chair, Ladder Barrel oraz maty, rollery, piłki i pierścienie.

Dlaczego warto ćwiczyć Pilates na sprzęcie?

Klienci zazwyczaj zaskoczeni są jak ich praktyka Pilates poprawia się gdy włączają do swoich treningów sprzęt. Poznają wtedy całość metody, ćwiczenia na macie i na sprzęcie uzupełniają się nawzajem, maksymalizując korzyści. Indywidualny charakter zajęć daje gwarancję treningu najwyższej jakości. Trener uczy prawidłowego wykonywania ćwiczeń i eliminuje błędy. Wybiera najlepsze rozwiązania dostosowane do celów i potrzeb klienta. Czuwa nad postępami i bezpieczeństwem, tak by ćwiczący mógł bez obaw czerpać maksymalne korzyści z Pilates.